Кредитні пропозиції за умов прив'язки відсотків до індексу депозитних ставок можуть з'явитися вже до кінця цього року. Як припускають фахівці, їх пропонуватимуть ті банки, що беруть участь у формуванні показника. А ще ті, які не увійшли до кола обраних установ.
Уже понад місяць у вітчизняній банківській системі працює індекс депозитних ставок. Учасники ринку за його динамікою спостерігають із цікавістю. Особливої довіри показник іще не завоював.
"Як правило, все що запроваджує НБУ та міжбанківські об’єднання, вони вмирають, ці продукти. Необхідно, щоб аналітики сиділи, розписували чому така динаміка, слідкували за індексним портфелем, чому 20 банків, а не інші", - розмірковує на телеканалі UBR Віталій Шапран, заступник директора Рейтингової агенції.
До появи нового індексу Нацбанк уже публікував середню ставку за кредитами та депозитами, але спирався на дані всіх фінустанов. Ту цифру експерти називають поки що більш реальною. На адаптацію ринку до нового інструмента піде, мінімум, півроку. Якщо цей індикатор визнають, з’являться і кредити з плаваючими відсотками.
"Півроку достатньо, аби виробити математичну модель, закласти її в певний продукт і запропонувати ринку скоріш за все вже навесні наступного року. Запропонувати кредити з плаваючою відсотковою ставкою, прив’язанною до тих депозитів", - вважає Ерік Найман, експерт фінансового ринку .
Це залежить від обсягу надходження депозитів у систему, від динаміки процентів. І від того, як банки популяризуватимуть новий продукт серед українців. А щоб зробити кредити з плаваючими умовами стандартним продуктом, як зокрема на Заході, знадобиться від трьох до п'яти років.
Комментарии подробнее