Новостная лента

Інформаційні партнери:

 

 

 

 

 


ТОВ «КАРДСЕРВІС» присвоєно кредитний рейтинг


07/08/2018

3 серпня 2018 року рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» прийняв рішення про присвоєння ТОВ «КАРДСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 39551837) довгостроковий кредитний рейтинг позичальника на рівні uaВВВ. Позичальник або окремий борговий  інструмент з рейтингом uaBBB характеризується достатньою кредитоспроможністю  порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень  кредитоспроможності залежить від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов. За результатами рейтингового дослідження можна зробити наступні основні висновки:

1. На момент визначення кредитного рейтингу власний капітал ТОВ «КАРДСЕРВІС» був більшим за зобов’язання на 35,42%. Втім, самі зобов’язання були сформовані в основному за рахунок запозичених коштів від засновників Компанії та пов’язаних з ними осіб. Інсайдерський характер формування портфелю запозичень значно пом’якшує обслуговування запозичень, оскільки засновники і пов’язані з ними особи фактично самі собі позичили кошти. Але такий стан справ вказує на те, що механізми роботи Компанії із «зовнішніми» кредиторами ще не відпрацьовані до кінця, і це в якийсь мірі обмежує кредитний рейтинг ТОВ «КАРДСЕРВІС».

2. Кредитний портфель ТОВ «КАРДСЕРВІС» має нестійку галузеву структуру і показує коливання якості. Портфель ТОВ «КАРДСЕРВІС» ще знаходиться у стадії формування, але демонструє непогану дохідність, що вже відобразилось на даних по прибутку Компанії. Коливання ефективної ставки по портфелю на рівні 93–106% вказує на достатній запас дохідності для забезпечення зростання прибутку Компанії та обслуговування зовнішнього фінансування у разі його залучення.

3. Позитивної оцінки також заслуговує прибуткова діяльність ТОВ «КАРДСЕРВІС». За перше півріччя 2018 року ТОВ «КАРДСЕРВІС» вдалось наростити обсяг прибутку від операційної діяльності у 2,87 рази до 779 тис. грн., за 2017 рік прибуток від операційної діяльності склав 417 тис. грн. На думку Агентства, зростання прибутку зумовлене збільшенням масштабів кредитування і доволі продуманою бізнес-моделлю ТОВ «КАРДСЕРВІС», яка має досить непогані якісні характеристики, що вказують на можливість розширення дохідних операцій.

4. У разі залучення позикових коштів від зовнішніх, по відношенню до інсайдерів ТОВ «КАРДСЕРВІС», кредиторів і зміни коефіцієнту автономії ТОВ «КАРДСЕРВІС», а також у разі проявлення операційних ризиків при обслуговуванні «зовнішніх кредиторів» кредитний рейтинг ТОВ «КАРДСЕРВІС» може бути знижено. І навпаки, по мірі успішної роботи із зовнішніми кредиторами, відсутності від них судових позовів до ТОВ «КАРДСЕРВІС» або інших фактів негативної оцінки ТОВ «КАРДСЕРВІС», кредитний рейтинг Компанії може бути підвищений.

5. Агентство допускає, що ТОВ «КАРДСЕРВІС» або споріднені із Товариством компанії можуть залучати кошти через емісію облігацій за встановленим законом порядком. Тому Агентство попереджає, що кредитний рейтинг облігацій емітента не обов’язково буде таким самим, як і рейтинг позичальника, визначений в цьому Звіті. Випуск облігацій та їх розміщення будуть збільшувати зобов’язання ТОВ «КАРДСЕРВІС» і пливати на рівень коефіцієнту автономії Товариства, а отже – і на можливість ТОВ «КАРДСЕРВІС» обслуговувати зобов’язання.

6. В своїх висновках Агентство спираєтеся на засвідчення ТОВ «КАРДСЕРВІС», що компанія знаходиться під регулювання Нацкомфінпослуг та повністю виконує вимоги регулятора і не порушує податкового та іншого законодавства, яке регулює діяльність фінансових установ в Україні.

Аналітична служба РА «Експерт-Рейтинг»

Рейтинговий звіт ТОВ "КАРДСЕРВІС" - 03.08.2018

Прес-реліз про присвоєння рейтингу ТОВ "КАРДСЕРВІС" - 03.08.2018

Персональна сторінка компанії на сайті агентства

Опубликовать в своем блоге livejournal.com Опубликовать в twitter.com