Новостная лента

Інформаційні партнери:

 

 

 

 

 


ПАТ «УКРСОЦБАНК» присвоєно довгостроковий кредитний рейтинг


26/03/2018

26 березня 2018 року рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» прийняв рішення про присвоєння довгострокового кредитного рейтингу ПАТ «УКРСОЦБАНК» (код ЄДРПОУ 00039019) на рівні uaAAА за національною шкалою. Банк або окремий борговий інструмент з рейтингом uaAAА характеризується найвищою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими банками або борговими інструментами. Приймаючи рішення про присвоєння  кредитного рейтингу за національною шкалою, Агентство керувалося результатами аналізу фінансової та статистичної звітності Банку за підсумками 2017 року, а також окремих форм статистичної звітності Банку за січень–лютий 2018 року.

Відповідний рівень рейтингу на думку Агентства обґрунтований наступними ключовими факторами:

1. При придбанні ПАТ «УКРСОЦБАНК» ABH Holdings S.A. відразу анонсував, що в майбутньому ПАТ «АЛЬФА-БАНК» і ПАТ «УКРСОЦБАНК» об’єднаються в єдиний банк. На момент проведення рейтингового дослідження в управлінському аспекті це вже була єдина організація, хоча юридично вони існували окремо. Обидва банки живуть в стані міграції активів і пасивів та підготовки до об’єднання двох банків в перспективі найближчих 12 місяців. Відповідний фактор впливає як на показники ПАТ «УКРСОЦБАНК», так і на його кредитний рейтинг, який за визначенням має обмежений горизонт дії. Через те що у банків єдиний акціонер, єдина управлінська команда та вже запущений механізм міграції активів ПАТ «АЛЬФА-БАНК» і ПАТ «УКРСОЦБАНК» повинні мати однаковий рівень кредитного рейтингу. Не зважаючи на даний висновок Агентство провело аналіз роботи Банку за стандартною методологією.

2. Розглядаючи ПАТ «УКРСОЦБАНК» як частину єдиної фінансової групи, яка найближчим часом перетвориться у єдиний банк, Агентство вважає, що ринкова частка такого об’єднаного банку може коливатись у межах 5-7% чистих активів банківської системи України. Об’єднання банків призведе до синергетичного ефекту через економію на витратах, а сама частка 5-7% є доволі великою для того, щоб відігравати на українському банківському ринку в цілому, і зокрема у сегменті недержавних банків, значну роль.

3. У перспективі об’єднаний банк ПАТ «АЛЬФА-БАНК» та ПАТ «УКРСОЦБАНК» буде мати у якості акціонерів інвестиційний фонд MSP Stiftung та АВНН із міноритарною часткою UniCredit S.p.A. Угода з MSP Stiftung збільшує вплив європейських інвесторів на управлінські процеси у майбутньому об’єднаному банку та створює гарні передумови для залучення нового капіталу для розвитку банку у разі необхідності.

4. У період міграції активів та пасивів між ПАТ «УКРСОЦБАНК» та ПАТ «АЛЬФА-БАНК» нормативи Н1 та Н2 ПАТ «УКРСОЦБАНК» були досить динамічними. Банк мав власну, затверджену НБУ, програму докапіталізації, яку виконав у січні 2018 року. У березень 2018 року ПАТ «УКРСОЦБАНК» увійшов із Н2 на рівні 11,89% та Н1 у сумі 2,31 млрд грн. Агентство допускає у подальшому коливання Н1 та Н2 Банку, але вважає, що під час процесу інтеграції ПАТ «УКРСОЦБАНК» та ПАТ «АЛЬФА-БАНК» такі коливання є припустимими.

5. ПАТ «УКРСОЦБАНК» дотримувався консервативної стратегії управління миттєвою ліквідністю, виконував норматив поточної ліквідності із помітним запасом від граничного значення, але не дотримувався нормативу короткострокової ліквідності Н6 через дорезервування та міграцію активів та пасивів між банками під час реорганізації. При цьому, Банком в повному обсязі виконується графік приведення нормативу Н2 до нормативного значення, погоджений Національним банком України. Оскільки на ПАТ «УКРСОЦБАНК» відкритий ліміт у розмірі 200 млн дол. США терміном до 2 років і він може бути використаний в тому розмірі, в якому того вимагає стан ліквідності ПАТ «УКРСОЦБАНК», Агентство вважає порушення Н6 формальним фактором, який не може прямо впливати на рівень забезпеченості ліквідністю ПАТ «УКРСОЦБАНК».

6. В цілому, стан кредитного портфелю Банку відповідав сформованим Банком резервам. Більше 60% кредитного портфелю Банку було представлено кредитами фізичним особам. Як правило, кредитні портфелі, сформовані на основі позик фізичним особам, є більш ліквідними. Робота Банку із NPL-портфелем у 2017 році була результативною, відповідно, є підстави для позитивного прогнозу на 2018 рік.

7. За 2017 рік ПАТ «УКРСОЦБАНК» збільшив ключові статті доходів, забезпечив позитивний торгівельний результат, домігся значного скорочення збитків. На 2018 рік Банк має план дій, заснований на конкретному переліку заходів (заміщення джерел ресурсів на більш дешеві, оптимізація регіональної мережі, продовження ефективної роботи із NPL і т.д.) щодо повернення до операційної прибутковості.

Аналітична служба РА «Експерт-Рейтинг»

Рейтинговий звіт ПАТ "УКРСОЦБАНК" (укр.) - 26.03.2018

Прес-реліз ПАТ "УКРСОЦБАНК" (укр.) - 26.03.2018

Персональна сторінка банку на сайті Агентства

Опубликовать в своем блоге livejournal.com Опубликовать в twitter.com